Rješenje grijanja bez saniranja dimnjaka
Hrvatska je 29.12.2020. neočekivano doživjela još jedan razorni potres u kojemu su mnogi ostali bez domova, o izgubljenim životima i strahu za budućnost nećemo ni govoriti. Iako daleko od samog epicentra, i sami smo osjetili potres u uredu.
Nakon prvoga potresa u Zagrebu, obraćalo nam se puno ljudi zbog rješavanja problema grijanja kojima smo pomogli inženjerskim savjetima i omogućili riješiti situacije instalacijama dizalica topline. Najčešće su to bile obitelji s djecom kojima je toplinsko rješenje neophodno za život. Mnogobrojni upiti su nas potaknuli napisati ovaj post i odgovoriti na najčešća pitanja vezana za rješavanje problema grijanja dizalicama topline.
Problem urušenih dimnjaka i pomaknutih plinskih instalacija
Dok se ne izradi projekt saniranja dimnjaka i obave nužni zahvati, dovod plina je isključen zbog mogućnosti istjecanja plina u prostor koji uzrokuje trovanje. Sam projekt može trajati duže, pogotovo u stambenim zgradama gdje odluke i troškove moraju snositi svi stanari. Najčešće trpe obitelji zbog većeg broja članova i većih energetskih potreba.
Zašto je dizalica topline jedino rješenje?
- Nije potreban dimnjak, dimovodni sustav, plinske instalacije niti ventilacija
- Nema štetnih plinova i izgaranja u objektu
- Dugi životni vijek trajanja i duža garancija na proizvode
- Niski troškovi održavanja
- 50% niži troškovi grijanja i tople vode u odnosu na plin
- Mogućnost spajanja na postojeće radijatore, podno grijanje i ventilokonvektore
Sigurnost u zimskim mjesecima, neovisnost o susjedima u stambenoj zgradi i dugoročna isplativost su glavni razlozi zbog kojih se većina odlučuje za ovo rješenje.
Više o načinu rada dizalica topline, možete pročitati ovdje.
Leave a reply